Kategorie:

Dopasować właściwi stół stacjonarny do masażu czy jest to proste zadanie?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Najważniejszym meblem w pracy fizjoterapeuty jest stół do rehabilitacji. Stół do fizjoterapii powinien być użyteczny i komfortowy również dla kobiety masującej jak i tej prowadzącej masaż.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji który dobrać na co zwrócić uwagę?
Decydując się na stół stacjonarny do masażu powinno się skupiać się pewnym kryterium, które dla każdego spośród nas na 100% będzie różne. Jeżeli masaż jest twoją pasją i będzie realizowany sporadycznie nie jest ci konieczny kosztowny i wyspecjalizowany stół do fizjoterapii. Ale jeżeli każdego dnia przyjmujesz na nim chorych musisz dokładnie przeanalizować jaki stół do fizjoterapii kupić. Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji ile potrafi kosztować. Najtańsze będą stoły do masażu mobilne, które przeważnie pozbawione są automatyki, bowiem jest ona ciężka. Zatem taki stół do fizjoterapii możemy nabyć już w cenie 2 tys, złotych. Powinien on zawierać pokrowiec do noszenia, swobodnie i natychmiast się składać. Jego waga jest również wyjątkowo lekka, dzięki czemu potrafi go każdy łatwo przenieść. Stół do masażu stacjonarne to już następna rzecz. Mogą one dochodzić cenowo aż do kilkunastu tysięcy. Niektóre spośród nich są w pełni automatyczne – leżanka i zagłówki reguluje się za pomocą pilota. Inne natomiast są pół automatyczne. Dostosowujemy je za pomocą siłowników, które są się na dole stołu. Najtańszą opcja będzie tu stół stacjonarny do masażu, który posiada ustalaną wysokość.
Stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji jaki materiał nabyć?
Mogą być one wykonane z drewna albo z metalu. Aluminiowe stoły są zwykle lekkie, dlatego idealnie będą się sprawdzały jako stoły przenośne.

Stół do fizjoterapii z drewna to przede wszystkim ładny fason oraz naturalność .Takie stoły dobrze sprawdzają się więc w formie stacjonarnej. Stół do rehabilitacji o odpowiedniej wielkości to konieczny sprzęt każdego specjalisty. Działa przy nim poprzez wiele godzin i| ażeby nie obciążać bardzo odcinka lędźwiowego na wysokość winna być regulowana. Jest to konieczne do przeprowadzenia doskonale masażu. Szerokość materaca jest również czymś niezmiernie istotnym. Stół stacjonarny do masażu nie powinien mieć szerokości krótszej niż 60 cm, ale dodatkowo za znacznie bardziej wygodne oraz powszechne uznaje się, stoły minimum 70 cm. Jeśli chodzio potrzeby chorego stół stacjonarny do masażu i rehabilitacji może posiadać nawet 120 cm szerokości i leży się na nim na ż100% o wiele wygodniej niż na stole o szerokości 60 cm. Przy masażach twarzy czy nóg liczy się funkcjonalność oraz swobodny dostęp do prawidłowych partii ciała. Uwagę warto zatem zwrócić na obecność regulowanych segmentów umożliwiających na ustawienie ciała klienta w pozycji wygodnej również dla niego, jak i dla fizjoterapeuty. Dobry stół do fizjoterapii nie jest to| na 100% wybór pochopny. Najkorzystniej zasięgnąć wiedzy w profesjonalnym markecie, gdzie sprzedawca podpowie nam jaki stół do masażu stacjonarne będzie dla nas najbardziej użyteczny.