Kategorie:

Mata z wypustkami na co zwrócić szczególną ostrożności przy robieniu zakupów?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Maty do akupunktury są przeznaczona do ucisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w istocie taką samą rolę jak robiony masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są popularne już od prawie 7 tys lat i pochodzi z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u lekarza, ale wspomoże proces rehabilitacji. Maty do akupunktury możemy sami wykorzystywać w mieszkaniu, ale powinniśmy dobrać takie, które będą dla nas idealne. Jak wybrać odpowiednie maty do akupresury? Na samym wstępie powinno się wspomnieć, że wyróżniamy kilka modeli mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla początkujących. Kolce są umieszczone na macie w odstępach około 6 mm. Zbudowane są one z materiału sztucznego, a ich końce są nieostre.
  • maty do akupunktury dla osób średnio zaawansowanych. Przede wszystkim wypustki które też są zbudowane ze sztucznego materiału są ostre i jest ich na macie o wiele więcej.
  • maty do akupresury dla osób zaawansowanych – wypustki w tym przypadku są zbudowane z metalu, lub plastiku. Są niezwykle szeroko ulokowane, dzięki czemu możemy odczuć niezwykle intensywne uczucie podczas masażu.

Igły nigdy nie uszkodzą ciągłości skóry. Maty do akupresury nie muszą mieć tylko igieł, mogą być dodatkowo wyposażone w plastikowe koła na których znajdują się wypustki. Dla osób pierwszy raz je używających mogą prezentować się przerażająco.

Choć już po pierwszym zabiegu na takiej macie możemy zauważyć jakie posiada pozytywne rezultaty dla naszego zdrowia. Dodatkowe urządzenia. Jeśli chcesz uzupełnić swój zestaw do akupresury powinieneś kupić poduszkę do akupresury. Polepszy ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami powinno się zastanowić się czy nie jest warto kupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obie mają ten sam model kolców dostosowany do naszych preferencji. Maty do akupresury mogą być stworzone z plastiku lub gumy, jednak też mogą być pokryte tkaniną. Jeśli chcemy je wykorzystywać w gabinetach rehabilitacyjnych przez większa ilość osób to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe. Są one proste w utrzymaniu i można je błyskawicznie zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny świetnie sprawdzi się w użytku domowym. Ostatnim okresem szczególnie rozpowszechnione są maty naturalne czyli wykonane z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej wielkość czy ma znaczenie? Wszystko uzależnione jest od tego na które części ciała ma być używana. Jeśli chcemy uciskać jeden istotny punkt mata z wypustkami https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 może być niewielka. Dzięki temu będziemy mogli ja zabrać ze sobą do pracy czy na wakacje. Nie musimy na niej tylko leżeć, możemy także siedzieć czy stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, dlatego istotne by przed ich zakupem zdecydować jakie części ciała mają być poddane zabiegowi. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same wyniki terapeutyczne. Ich dobór winien być uwarunkowany tylko od naszych preferencji.