Kategorie:

Jak wybrać stół do rehabilitacji aby dobrze się na nim wykonywało prace?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Aby wyszukać odpowiednie stoły elektryczne do masażu winniśmy zwrócić uwagę na dużo jego funkcji. Musi się się na nim działać wygodnie rehabilitantowi jednak również chory powinien poczuć się dobrze. Stół do masażu to niezbędne akcesorium każdej kliniki. Jednak jego nabycie nie jest łatwe. Powinno się wziąć pod uwagę sporo parametrów jak powierzchnię, regulację także jego ciężar. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka całego gabinetu, a nawet kliniki, więc powinno się wybrać model, który będzie się dobrze prezentował. Stół do rehabilitacji powinniśmy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, który jest przenośny powinien mieć dużo udogodnień, aby prosto można było go spakować i przetransportować. Powinien mieć pokrowiec, żeby nie pobrudził się nam w momencie przejazdu. Istotną zaletą będzie jego masa im lżejszy tym lepszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne świetnie sprawdzają się wśród fizjoterapeutów, którzy realizują masaże w domach klientów oraz często muszą go transportować. Cena takiego stołu jest też mniejsza od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić normalnie na trzy grupy

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą ważna zaletą, która posiadają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób stały lub skokowy. W pierwszym typie- ciągły wysokość dopasowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na dobrej dla nas wysokości nawet w czasie masażu.

Stół do rehabilitacji powinien posiadać odpowiednią liczbę segmentów. Modyfikacja ich położenia daje bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Lepsze ułożenie chorego pozwala bowiem izolację danych obszarów ciała i doskonalenie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być również pokryty takim materiałem, żeby można było go szybko czyścić. Jeśli stół do masażu jest eksploatowany w klinice, a my jako właściciele chcemy wybrać taki, aby pasował do naszego lokum toż właśnie są one w wielu kolorach. Miejmy na uwadze jednak, żeby wybrać kolor i obicie, jakie jest odporne. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy dobrać w dobrym odcieniu, aby komponowały się doskonale z naszym gabinetem. Pamiętajmy, że taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest też wysokość stołu, jaka powinna być regulowana, nie tylko dla osoby na zabiegu ale przede wszystkim dla lekarza. On właśnie spędza nad nim wiele godzin i musi czuć się wygodnie.
Stoły elektryczne do masażu szerokość i obciążenie
Minimalna szerokość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości klinik to około 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej kobiety dorosłej. Podobnie rzecz prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy znać jakich chorych będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu potrzebny w ciągu pracy fizjoterapeuty, więc warto przeznaczyć odrobinę czasu, żeby dobrać najlepszy dla nas.