Kategorie:

Gdzie dobrać odpowiednie leżanki rehabilitacyjne, żeby były bezpieczne dla chorego.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Kozetki rehabilitacyjne doskonale sprawdzają się również w gabinetach masażu jak i gabinetach lekarskich. Leżanka do rehabilitacji są zaprojektowane w taki sposób, aby wygodnie pracowało się na nich fizjoterapeutom, lecz także chory w czasie masażu czuł się dobrze.
Leżanki rehabilitacyjne możemy rozbić na dwie części:

  • 1. kozetki rehabilitacyjne standardowe bez zaawansowanego wyposażenia
  • 2. leżanki rehabilitacyjne elektryczne, które możemy napotkać często w prywatnych gabinetach.

Jak każdy zapewne z nas wie leżanka do rehabilitacji to meble, na których badamy chorego. Występują nierzadko na uczelniach czy w instytucjach medycznych. Standardowe wyposażenie zwykłej – leżanka do rehabilitacji to część do leżenia oraz bezpieczne nogi, które mają specjalne antypoślizgowe zabezpieczenie. Kozetki rehabilitacyjne możemy spotkać w znacznie rozbudowanej linii czyli elektryczne. Na pewno różnią się one wartość, gdyż ilość funkcji może być przez nas doprecyzowana. Leżanki rehabilitacyjne można zaadaptować do masażu czy potrzeb chorego, także pod względem ustawienia części zagłówka, oparcia również – leżanka do rehabilitacji 1 sekcyjna, 2 sekcyjna, 3 sekcyjna lub 4 sekcyjna. Każda z sekcji może się dodatkowo dzielić na kilka części. Im stół ma więcej sekcji i ma sporo części, tym jest mocno mobilny i funkcjonalny. Regulowany zagłówek umożliwia badanie chorego i przygotowywanie zabiegów zarówno w pozycji półleżącej, jak i leżącej. Barwy – leżanka do rehabilitacji są tu niezwykle różnorodne. Możemy wybrać ze znanych kolorów lub zakupić lepsze obicie. Kozetki rehabilitacyjne posiadają także możliwość malowania proszkowego nóg na dobrany przez nas odcień, który będzie nam odpowiadał do gabinetu. Jest to przecież kolejna możliwość za jaką musimy zapłacić. Na rynku oczywiście możemy napotkać kozetki rehabilitacyjne https://med-store.pl/pokaz-produkt/stacjonarna-2-sekcyjna-kozetka-rehabilitacyjna-sumer-kr/2507 używane. Jest to doskonała opcja dla osób które otwierają gabinet i nie posiadają kasy na zakup nowej.

Stawki na 100% będą mniejsze, a większość gabinetów po prostu nie może istnieć bez niej. Musimy mieć na uwadze, że z rozwojem lat jak każda rzecz ulega zużyciu i jeśli zdecydujemy się na zakup używanej leżanki musimy ją dobrze sprawdzić, a najkorzystniej poprosić o Fv nabycia. Leżanka do rehabilitacji zakup jej nowej to cechy takie jak idealna jej wytrzymałość techniczna pod każdym względem, bez ryzyka niekontrolowanego poluzowania się części kozetki, co mogłoby wpływać uszkodzeniem ciała. Leżanki rehabilitacyjne musimy wybierać według naszych potrzeb. Winnym być one dostosowane do potrzeb szpitala, gabinetu, pracy rehabilitanta, lecz także potrzeb i pragnień chorych. Leżanka do rehabilitacji należy poprzedzić wyłonieniem kryteriów, którymi są duże obciążenie, zakres wysokości, szerokość blatu oraz wykorzystanie. Te wszystkie czynności umożliwią nam odpowiednią pracę z chorym, oraz samemu cierpiącemu na odczuwanie lżejszego dyskomfortu podczas terapii. Kozetki rehabilitacyjne jest ich faktycznie wielki wybór na rynku i każdy znajdzie dla siebie odpowiednią. Ja polecam zakup ich w hipermarketach komputerowych, ponieważ jest ich tam najwięcej zarówno pod względem funkcjonalności jak również wyboru kolorów.