Kategorie:

Czy taka mata z kolcami z poduszką nadaje się dla wszystkich?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Mata z kolcami do akupresury dla kogo się nadaje?
Czy mata z kolcami będzie odpowiednia dla Ciebie? Mata z kolcami z poduszką który dobrać rozmiar? Jeśli nurtują cię te wszystkie pytania zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym postaramy się wyjaśnić powyższe pytania. Coraz więcej kobiet posiada siedzący tryb życia, bycie w tej samej pozycji niejednokrotnie prowadzi do stałych bólów karku lub szyi. Mata z kolcami do akupresury stanowi świetne wyjście i działa w zniwelowaniu dyskomfortu. Mata z kolcami do rehabilitacji do czego służy? Mata z kolcami na kręgosłup została ona zrobiona przez chińskich specjalistów, interesujących się akupresurą. W zależności od wyselekcjonowanego zestawu potrafimy mieć – mata z kolcami z poduszką, która jest w rozmaitych rozmiarach. Wszystkie elementy pokryte są kolcami, które pod wpływem ciężaru naciskają bolące miejsca. Nacisk wpływa na organizm w ten sam sposób co tradycyjny masaż – łagodzi napięcie mięśniowe, wzmacnia układ krwionośny. Działa kojąco na nasz układ. Kolce są stworzone z plastiku lub metalu te z niklu czy idealne dla kobiet zaczynających, ponieważ mogą generować silny dyskomfort. Kolce przymocowane są w kilkunasty rzędach do maty, dzięki czemu ucisk jest regularny. Są one w różnej liczbie, są mata z kolcami z poduszka jakie mają nawet 17 tysięcy kolców. Lekkie zaczerwienienie skóry oraz drobne wgłębienia mówią o leczniczym działaniu maty i ciekawszym ukrwieniu określonego miejsca.
Przy których schorzeniach mata z kolcami będzie skuteczna?

  • bóle stawów
  • bóle kręgosłupa
  • cellulit
  • stress
  • łagodzenie bóli miesiączkowych

Mata z kolcami do rehabilitacji jak pomaga? Są bardzo w użyciu. Wystarczy ułożyćsię na miękkim podłożu i po prostu się na nich położyć. Efektywne jest to aby miejsce kontaktu z kolcami, jakie nas boli było pozbawione ubrania. Jeżeli na samym początku na macie z kolcami sprawia nam dyskomfort możemy ją przykryć cienkim kocem. Wiele kobiet, bardzo chwali sobie działanie maty, jednak miejmy na uwadze, aby stosować ją systematycznie. Jeżeli potrzebujemy zminimalizować ucisk na ciało musimy mate ułożyć na delikatnym podłożu, wtedy ucisk na nasze ciało będzie słabszy.

Mata z kolcami na kręgosłup – osoby niedoświadczone i bardziej czułe na dyskomfort mogą zaczynać przygodę z wypustkami od 5 do 10 minut terapii dziennie i najlepiej jeżeli będą to wypustki plastikowe. Gdy przyzwyczaisz się do ucisku, będziesz w stanie stosować z maty coraz dłużej. Mata z kolcami na kręgosłup https://med-store.pl/akupunktura-i-akupresura/maty-do-akupresury/12/4 możesz nawet zostawać na niej 40 minut dziennie, oglądając tv lub siedząc przy laptopie. Mata z kolcami do akupresury to doskonały możliwość na wojnę z bólem w prywatnym zaciszu. Jednak przed jej zastosowaniem winniśmy się umówić ze specjalistą, który dokładnie zaleci nam robione ćwiczenia. Pamiętajmy, że mata z kolcami do akupresury nie zastąpi nam istotnej terapii, ale na 100% nam pomoże jeśli będziemy ją dobrze i systematycznie używać. Dodatkowo, organizm po sesji leżenia na macie do akupresury jest odprężone, wypoczęte. Poleca się, aby położyć się na macie przed snem, co spowoduje większe zaśnięcie oraz wyjątkowy sen.
Mata z kolcami z poduszką przeciwwskazania do użytkowania

  • otwarte rany lub choroba skóry
  • padaczka
  • choroby układu krążenia
  • ciąża