Kategorie:

Jak dobrać dobry stół do rehabilitacji sumer, tak by doskonale pasowały do naszej pracowni masażu?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Stół rehabilitacyjny sumer to istotne wyposażenie każdego gabinetu do fizjoterapii. Nie zawsze każdy stół sumer będzie optymalny dla każdego fizjoterapeuty. Jak dobrać takie stoły rehabilitacyjne sumer, aby były dla nas najbardziej funkcjonalne podczas pracy. Stoły sumer są wytwarzane przez rodzimego producenta i idealnie nadają się do przeprowadzania na nich masażów manualnych . Możemy wyróżnić ich kilka rodzajów.

Stoły stacjonarne sumer pionizacyjne. Ich główna cechą jest szersza regulacji kąta pochylenia w zakresie 0-87 stopni. Ta funkcja jest potrzebna przy regularnych ćwiczeniach, a sterowanie nią za pomocą pilota usprawnia pracę fizjoterapeuty. Stół stacjonarny sumer może być w kilku odcieniach. Mamy wielki wybór barw, dzięki czemu zwykle odnajdziemy odpowiedni kolor, który pasuje do naszego pokoju. Wiemy jak jest to istotne dlatego stoły sumer mają naprawdę dużą ilość odcieni materiałów – nie tylko odcieni, lecz również obić od normalnych do ekstra płatnych czyli premium, które odznaczają się powłoką antybakteryjną, lecz również są odporne na plamy.

Stół do rehabilitacji sumer krzyżakowy. Jego istotna cechę jest elektryczna regulacja ustawienia leżanki. Jest on jednym z bardziej nowoczesnych stołów. Używany jest zasadniczo w prywatnych gabinetach do fizjoterapii, lecz także do kinezyterapii indywidualnej. Stoły elektryczne sumer mają regulację sprężynową zagłówka. Możemy nim kierować od -60 do 60 stopni. Zagłówek ma niezwykle bezpieczną formę również jest odporny na obciążenie. Jak każdy stół stacjonarny sumer ma antypoślizgowe kółka, które gwarantują duży komfort pracy przy rehabilitacji. Konstrukcja stołu jest bezpieczna nie ślizga się, co jest nadzwyczaj istotne przy pracy fizjoterapeuty. Stoły sumer mają wytrzymałą ramę malowaną proszkowo, tu także powinniśmy skorzystać z doboru kolorów, aby cała konstrukcja pasowała do naszego wnętrza. Sumer stoły rehabilitacyjne mogą mieć różne wyposażenie za opłatą:

  • Stół sumer ma zagłówki 3 częściowe.
  • Stół do rehabilitacji sumer – ma zagłówek z podłokietnikiem, który znajdzie szczególnie wykorzystanie w przypadku poprawienia komfortu pacjenta leżącego na brzuchu. Umożliwia on takie położenie osoby masowanej aby masaż górnej części pleców był jak najlepiej wydajny i przynosił pacjentowi zadowolenie.
  • Stół rehabilitacyjny sumer ze profesjonalnym siłownikiem o większej wytrzymałości, zwiększający udźwig stołu .
  • Stół stacjonarny sumer ze zwiększoną powierzchnią leżanki.

Sumer stoły rehabilitacyjne ile kosztują? Aby wyselekcjonować odpowiedni stół rehabilitacyjny sumer musimy zachować zdrowy rozsądek i kupić, taki który będzie nam pod względem funkcjonalności najbardziej pasował. Stół sumer możemy zakupić już od kilkunastu tysięcy, ale z dodatkowym wyposażeniem kwota może być wyraźnie wyższa. Nie zawsze opłaca się mieć wszelkie możliwe dodatkowe wyposażenia, gdyż może się okazać, że z dużej liczby z nich nie będziemy korzystać. Stoły elektryczne sumer są to przecież jedne z najkorzystniejszych stołów na rynku i cieszą się ogromną sławą wśród rehabilitantów. Nieliczni będą chcieli zakupić stół elektryczny sumer, gdyż jest on dla nich najlepszy. Zakres funkcji jest istotniejszy, co usprawnia pracę. Innym fizjoterapeutąnatomiast wystarczy stół stacjonarny sumer z regulowaną wysokością, gdyż inne ekstra urządzenie jest dla nich zbędne albo po prostu za drogie. Powinniśmy jako fizjoterapeuci wybrać odpowiednio aby stoły sumer, zaspokoiły nasze wymagania w 100%.