Kategorie:

Który wybrać stół do bobath, aby rehabilitacja nastolatków przebiegała wygodnie i szybko.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Na samym początku powinno się powiedzieć czym jest rehabilitacja metodą NDT-Bobath ?

Została ona wymyślona przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Stosowana jest ona szczególnie u małych dzieci, natomiast może być również wykonywana u dorosłych. Metoda ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i polepszenie napięcia mięśniowego. Dlatego tak znaczące jest żeby wyszukać wygodny stół do bobath, jaki będzie spełniał wyznaczone przez nas zasady.

Stoły do bobatha występują jak rozumiemy w bardzo wielu konfiguracjach, jednak teraz wyselekcjonujemy najprostszy stół bobath. Jeśli nasza terapia będzie opierać się na dzieciach powinniśmy zakupić stół do bobath głównie dla nich. Łatwiej będzie się nam na nim robić zabieg. Wymiary leżanki są powszechne i mają 190 x 110 cm, które są dopasowane do pracy z nastolatkami. Stół bobath posiada zazwyczaj antypoślizgowe nóżki, które gwarantują fizjoterapeucie stabilność podczas masaży. Tego typu stoły do bobatha są zazwyczaj jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Są wyposażone w stalowe, mocne ramy, jakie są zwykle lakierowane proszkowo. Jeśli chodzi o tapicerkę potrafimy ją samodzielnie wybrać. Stół bobath może mieć odcień, taki który będzie pasował do naszego gabinetu. Jest to raczej istotny element naszego wystroju. Materiał musi mieć certyfikat UE. Obicia według warunków musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na standardową tapicerkę gwarancja wynosi 2 lata. Zapewne są materiały typu premium, które są lepsze, a jakość chorego jest o wiele wyższy przy fizjoterapii. Cechują się one głównie świetną powłoką przeciwgrzybiczą, a wszystkie zabrudzenia są prosto z tego wariant materiału usuwane. Stół do bobatha możemy kupić w dowolnej konfiguracji, lecz tu na 100% kluczowa będzie suma do zapłaty. Im wyższe wyposażenie tym właśnie opłata będzie większa.

Możemy też zainwestować w stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na 100% będzie cenowo droży, ale ułatwi nam pracę. Leżanka, która jest poruszana automatycznie za pomocą pilota, umożliwi nam podnoszenie chorego w toku trwania zabiegu. Dzięki czemu komfort chorego będzie o wiele obszerniejszy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, która zapewnia podparcie także potrafimy ją dobrać w paru kolorach. Tapicerka i jej odcień też dostępny jest w paru alternatywach do wyboru od normalnego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Wersja ta jest idealna przy niewielkim lokalu i rozmaitych metodach masażu rehabilitanta.

Potrzebujemy mieć na uwadze, że przecięty stół bobath https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 waży około 90 kg dlatego przenoszenie go może być skomplikowane, a złożenie go i położenie w wygodnej pozycji, jest rzeczywiście ogromnym atutem.

Stół do bobatha możemy dodatkowo doposażyć:

  • możemy zmienić wielkość leżanki
  • dobrać odcień tapicerki i konstrukcji
  • zakupić pilota nożnego lub ręcznego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy rehabilitacji nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha powinien mieć regulacje wysokości. dostać w hipermarketach internetowych w których jest chyba najbogatszy ich wybór. Dobierając korzystny dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zaznajomić się z uwagami w internecie jak także z ocenami rehabilitantów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas dobre gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez wiele lat. Jeśli posiadamy wątpliwości warto zatelefonować do marketu lub do niego pojechać, aby wypytać się o detale.