Kategorie:

Bańki chińskie gumowe jak najlepiej jest je stosować? Czy warto przeprowadzać zabieg samemu?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz liczniejszym zainteresowaniem. Efekty są naprawdę błyskawiczne i potrafimy je dostrzec już po kilku tygodniach wykonywania zabiegu. Bańki gumowe nie tylko uelastyczniają skórę ud lub ramion, ale dodatkowo mogą wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zlikwidować cellulit – bańki gumowe na cellulit. Masaż odbywa się także na bóle mięśni i dobrze rodzi sobie w zwalczani bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe to odmiana baniek próżniowych, których metoda , toż zaciąganie tkanki pod powstałym ciśnieniem. Są one przeważnie stworzone z gumy czy sylikonu, lecz też możemy napotkać takie stworzone ze szkła czy bambusa. Bańki gumowe na cellulit są w różnorodnych rozmiarach, dzięki czemu potrafimy dobrać ich moc do wskazanej przez nas części ciała:

  • o średnicy 5-10 cm bańki gumowe przeznaczone są do masażu większych partii nogi czy brzuch
  • o średnicy 2-5 cm bańki chińskie gumowe doskonale sprawdzają się przy masażu ramion czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak obsługiwać?

  • 1. Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra winna być dokładnie natłuszczona specjalnymi preparatami do masażu lub zwykłą oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przyłóż do wybranej części ciała i usuń nadmiar powietrza. Kształt który posiadają bańki chińskie gumowe pozwala regulować siłę z którą bańka gumowa jest zasysana do nogi
  • 3. Okres masażu jest uwarunkowany od części ciała. Masaż bańką chińską winien przebiegać od 15 do 30 minut. Można go powtarzać nie częściej niż co 2-3 dni. Pełna seria zawiera zazwyczaj około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt duża moc zastosowana przy masażu może doprowadzić zrobienie się krwiaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze ud.

W jaki celu są wykorzystywane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są wyjątkowo efektywnym środkiem do konfrontacji z tłuszczem czy cellulitem. Jest to forma nieinwazyjna i niedroga, dlatego coraz więcej kobiet ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po kilku spotkaniach przynosi efekty. Dzięki niemu nasza skóra staje się zrelaksowana i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna znikać. Masaż poprawia mikrokrążenie i zwalcza tkankę tłuszczową, a cera robi się gładsza i jędrniejsza.


Bańki gumowe są także używane w leczeniu dolegliwości bólowych. Łagodzą bóle kręgosłupa, ale także zniwelują napięcie spowodowane stojącym sposobem życia. Masaż nie winien być stosowanych, u osób z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w kierunkach leczniczych potrafimy zastosować w:

  • bólach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • bólach mięśniowych;
  • bólach płucnych;
  • problemach ukrwienia danej strony.

Czy bańki gumowe na cellulit powinniśmy wykorzystywać sami w domu?
Oczywiście tak, jednak przed masażem powinniśmy się odpowiednio do niego przygotować. Oczyścić, osuszyć ciało, jak też dokładnie ją natłuścić olejkami gdy np. jojoba, kokosowy. Bańki gumowe powinny mieć temperaturę około 40 stopni, zatem doskonale jest ją przed zabiegiem namoczyć w ciepłej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednak należy pamiętać, by zabieg wykonywać zawsze w kierunku sera. Dlatego bańki chińskie gumowe https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 winnym być zaciągane w najniższym miejscu oraz okrągłymi ruchami masaż winien być kierowany w górne partię ciała. Miejmy na uwadze, że pojedynczy masaż nie zdziała cudów powinniśmy zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe, aby efekty były faktycznie świetne.