Kategorie:

Trenażer do oddechu jak dobrać najdogodniejszy dla nas?

Avatar
Opublikowane przez kasia

Masz częste infekcje, chorowałeś na Covid, a może uprawiasz sport wyczynowo. Konieczny więc jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych wspiera w przywróceniu lub zachowaniu odpowiedniej sprawność oddechowej. Kiedyś mówiono, że trenażer medyczny jest przeznaczony zazwyczaj sportowcom. Oczywiście nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano przeprowadzać na nich indywidualne terapie oddechowe, dopasowane do spraw konkretnego chorego. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla pań długo leżących;
  • dla sportowców zwłaszcza w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które działają głosem, jak np piosenkarze;
  • chorzy po odbytych infekcjach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go stosować:

  • osoby w okresie infekcji oddechowej;
  • osoby z pękniętym bębenkiem lub w okresie infekcji ucha;
  • u chorych z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie wyróżnimy rodzaje.? Możemy tutaj wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak także mechaniczny. Jak rozumiemy manualny jest o wiele tańszy gdyż regulacja przepływu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo stworzone są one bardzo podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Posiada także 3 różne piłki w trzech barwach, które pokazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o różnej objętości powietrza. W okresie wydechu nie mamy żadnego oporu, Lecz w okresie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej zaawansowany trenażer do oddechu manualny może zawierać regulacje przepływu powietrza. Jednak wszystko tutaj zależny jest o rodzaju który pozostanie przez nas dopasowany. Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w stosowaniu. Jego kluczową zaletą jest możliwość wzięcia go ze sobą. Jest mały i zakończony ustnikiem. Pracuje na podstawie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w współczesnych modelach potrafimy sami regulować. Przy wydechu nie ma oporu.

W okresie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były szczególnie dynamiczne. Miejmy na uwadze jednak, że nawet taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą specjalisty. Nie zawsze każdy z nas wie jak je dobrze skalibrować i jak długo na nim ćwiczyć w okresie zajęć. Zalecane jest oczywiście robienie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla pań rozpoczynających będzie to w sam raz. Inaczej jeżeli chcemy unowocześnić naszą formę oddechowa i przygotowujemy się do zawodów. Wtedy trenażer medyczny powinien być kupiony w specjalistycznym sklepie. Na pewno musi być automatyczny i my jako zawodnicy winni być pod opieką specjalisty. Trenażer do oddechu jest dostępny w sklepach specjalistycznych. Różnią się funkcjami jak i wagą, która może okazać się kluczowa przy jego doborze. Kluczowe jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych realizował własne wymagania. Nie zawsze korzystnie jest kupować najdroższy model, warto więc zasięgnąć najpierw opinii przed jego nabyciem.