Kategorie:

Jak wybrać właściwe stoły do rehabilitacji, by dobrze się nam na nich pracowało.

Avatar
Opublikowane przez kasia

Stoły do rehabilitacji to istotne wyposażenie każdego salonu rehabilitacyjnego. Bez niego ciężko nam będzie realizować zabiegi. Jednak jak dobrać stoły do rehabilitacji, tak żeby zaspokoiły własne wymagania w 100%. Na samym początku należy zadać sobie pytanie do jakich masaży będziemy używać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich przeznaczenie. Stoły do rehabilitacji możemy wykorzystać do masażu, terapii manualnej, pionizacji chorego czy jako leżanki. Powinno się również przemyśleć jaka grupa kobiet w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla dzieci inne dla osób starszych. Stoły do rehabilitacji podstawowy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 przeznaczone są do klinik, które drobią tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Mają one stabilną i wielką konstrukcję, oraz bogate dodatkowe wyposażenie. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w wyjątkowo rozwinięty sposób za pomocą pilota. Warto dodatkowo zwrócić uwagę na liczbę segmentów, z których składają się stoły do rehabilitacji. Zmiana ich ułożenia pozwala bowiem nam większy komfort oraz wygodę działania oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, które mają np 3 części regulowane umożliwiają nam właściwsze przygotowanie pacjenta, oraz wielki komfort w okresie pracy. Do terapii manualnej doskonale sprawdzają się stoły do rehabilitacji, które mają od 5-7 łamań. Są one wyjątkowo wygodne oraz zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają także dodatkowe wyposażenie. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort chorego, ale także wycięcie na twarz w zagłówku. Jeżeli zabieg jest wykonywany na kręgosłup ułożenie chorego jest niesłychanie ważne. Konstrukcja stołu jest również niezwykle istotna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją zawsze wzmocnioną. Jeżeli zamierzasz stoły do rehabilitacji przenosić pomiędzy gabinetami, tutaj niezbędne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je samodzielnie przesunąć. Kółka możemy blokować na chwila masażu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji mobilne- jak sama nazwa wskazuje umiemy je przewozić i zabieg zrealizować w domu chorego. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich zasadniczą zaletą jest niewielka waga, aby swobodnie się go transportowało. Są one zrobione ze stabilnego antybakteryjnego surowca oraz łatwo się je składa. Większość z nich posiada określone pokrowce, tak żeby stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji mobilne powinny być też bezpieczne w momencie masażu, dlatego przed nabyciem możemy dobrze porównać modele.

Wybór w sklepach jest niewątpliwie spory. Stoły do rehabilitacji możemy zakupić w korzystnych cenach, jednak im więcej| będą posiadały funkcji tym niestety wartość będzie wyższa. Jednak dobór właściwego modelu powinien być oparty o szczegółową analizę wszystkich dostępnych modeli i nabyty rozsądnie przez rehabilitanta.