Kategorie:

Jakie skutki da nam wałek wieloigłowy lyapko i kiedy właściwie jest go używać

Avatar
Opublikowane przez kasia

Wałek igłowy uniwersalny to doskonałe urządzenie o ogromnym spektrum zastosowania. Został zauważony i jest wykorzystywany przez rehabilitantów czy lekarzy. Wałek wieloigłowy lyapko przez sporo ludzi jest niedoceniony, gdyż jego wypustki nakłuwają skórę. Większość z nas po prostu się go boi. Wałek lyapko średni to aplikator wieloigłowy, jaki posiada na swojej powierzchni specjalne wypustki. Wypustki mogą być wykonane z metalu lub sztucznego tworzywa. Wałek lyapko3,5mm posiada również funkcyjną rączkę, która daje prowadzenie rolki z kolcami po naszym ciele. Wałek igłowy uniwersalny może mieć różnie umiejscowione wypustki, które tylko wyglądają groźnie, nie są one w stanie zranić naszej skóry. Dlatego jest on polecany dla pań ze skórą wrażliwą. Kolce i wypustki sprawiają, że poprawia się przepływ krwi oraz limfy oraz zwiększa dopływ tlenu do mięśni, co przyspiesza naprawę i odbudowę tkanek. Wałek wieloigłowy lyapko jest wykorzystywany do obserwacji większych mięśni, aby lepiej pobudzić tkanki i wymasować mięśnie głębiej, niż jest to w stanie osiągnąć gładki roler. Wałek lyapko średni ma za zadnie wpływać na punkty akupunkturowe na naszym ciele. Kolce na wałeczku są dokładnie wyprofilowane, dzięki czemu nie trzeba denerwować się o trafianie w istotne punkty. Do przeciążeń dochodzi zazwyczaj podczas ćwiczeń oraz przeprowadzanych treningów nieregularnie. Dlatego w tym wypadku idealnie sprawdzi się wałek wieloigłowy lyapko, jaki nie tylko rozluźni nasze mięśnie, jednak również poprzez nakłuwanie naszej skóry powiększy ukrwienie wyselekcjonowanych części ciała. Wałek igłowy uniwersalny dokładamy do bolącego miejsca i zaczynamy masaż od góry do dołu. Masujemy tak długo, aż przestaniemy czuć ból. Tego rodzaju masaże nie należy często do miłych, a czuty ból może sprawiać nam stosunkowo długi dyskomfort. Wałek wieloigłowy lyapko to wiele korzyści z jego stosowania

  • redukuje skórkę pomarańczową
  • łagodzi napięcie mięśniowe
  • zmniejsza stres
  • poprawia przepływ krwi
  • zmniejsza pojawienie się kontuzji.
  • automasaż robiony za pomocą rollera pomaga w rozbiciu zgrubień powstałych na tkance łącznej oraz wzmaga produkcję kolagenu.

Wbrew pozorom taki wałek lyapko3,5mm stosuje się bardzo precyzyjnie i każdy z nas może go nabyć w specjalnym sklepie.

Cena jego nie jest duża, a wyniki masażu odczujemy już po 10 minutach masowania. Wykorzystywanie takich wałków wymaga dobrej praktyki i poznania odpowiedzi własnego ciała. Możemy wybrać wałek lyapko średni z delikatniejszą liczbą wypustek, dla dziewczyn, które nie używały go jeszcze, ale bardzo by chciały rozpocząć. Ilość oraz ustawienie wypustek jest tutaj niezwykle znaczące i każdy powinien dopasować dogodne dla siebie rozwiązanie. Głębokość penetracji także powinna być dopasowana do naszych możliwości. Wałek wieloigłowy lyapko jest szczególnie przez sportowców, jednak również przez ludzi rozpoczynające przygodę ze sportem.