Kategorie:

Jak wyposażyć gabinet do masażu w korzystnej cenie kupując elektryczny stół rehabilitacyjny

Avatar
Opublikowane przez kasia

Polski stół do rehabilitacji to kluczowe wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego działać. Pacjent chce, żeby masaż czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób znacznie komfortowy zatem tak niezwykle istotny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny winien być dobrany nie tylko pod kątem pacjenta, ale także żeby był komfortowy dla rehabilitanta, bo przecież on jest działając na nim najwięcej czasu. Na naszym rynku dostępnych jest sporo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest zapewne najbardziej zaawansowanym urządzeniem i niestety najkosztowniejszym. A jest coraz częściej wyszukiwany przez masażystów do pracy. Ze względu na wykorzystanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tutaj duża, gdyż jak rozumiemy stół przenośny nie będzie tak komfortowy i musi swobodnie się składać. Stół rehabilitacyjny przenośny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • szybko się składa
 • posiada specjalne wyposażenie do bezpośredniego transportu jak wózki.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • wytrzymała konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • odpowiedni dla pacjenta
 • regulowana wysokość

już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy nabyciu. Przede wszystkim na regulację wysokości stołu. Jest ona wyjątkowo ważna jeśli chodzi o pracę i prowadzone rehabilitacje, a tym samym wpływa na odpowiedniejszą jakość terapii i pozwala na błyskawiczny powrót do sprawności. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa wskazuje będzie ja miał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może mieć również regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną.

Regulacja hydrauliczna nie musi posiadać prądu i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, stanowi ona także dosyć przyjemna w użytkowaniu. Czy ilość elementów które dysponuje elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy zabiegach? Oczywiście, że tak. Natomiast to rehabilitant winien ściśle opisać zakres masaży robionych w gabinecie i do tego dobrać właściwy stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy wyróżnić:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji i obciążenie, szerokość i stabilność. Elektryczny stół rehabilitacyjny powinny być solidny i łatwy w przesuwaniu. Są one raczej duże dlatego wyposażone zostały w kółka, które usprawniają jego poruszanie. Oczywiście na moment masażu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie posuwał się. Blaty o wysokości do 62 cm będą idealne dla dzieci, jednak dla dorosłych są one za niskie i potrzebują mieć min 68 cm. Szerokość stołu korzystna to 100 cm jednak dla kobiet starych elektryczny stół do rehabilitacji| winien mieć jakieś 120 cm wtedy komfort pacjenta będzie znacznie większy. Wybierając idealny stół rehabilitacyjny powinniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i cenę, lecz przede wszystkim na komfort pracy rehabilitanta i pacjenta.